середа, 27 листопада 2024 р.

Ми проти насилля!

  Щорічно, в Україні, з 25листопада по 10 грудня, проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

   Сьогоднішній світ є дуже жорстоким. Засоби масової інформації, фільми наскрізь просякнуті насильством. Внаслідок цього сильніші знущаються, принижують слабших. Дуже важко жити в світі, повному жорстокості і насильства, і тому потрібно боротися зі злом.

   У рамках проведення акції у Вишеньківській сільській бібліотеці відкрито інформаційно – просвітницький куточок «Ми проти насилля», де мають місце інформація щодо захисту прав дитини від насилля, протидія домашньому насильству,  протидія торгівлі з людьми,як цьому протистояти, захисту прав жінок та жорстоке поводження з дітьми,плакат з контактами гарячої лінії "Притидія домашньому насильству та правова нормативна база, виставка дитячого малюнка "Мій улюблений світ без насильства"

    Давайте спробуємо всі разом змінити світ, звільнивши його від насильства.

субота, 23 листопада 2024 р.

Вогонь скорботи в серці на віки


       
Так уже, на жаль, повелося, що в історії нашої країни вікопомних дат із чорними і трагічними позначками вистачає. Серед них голодомор 1932-1933, 1947 років, який став національним, адже жертв голодомору в Україні поминають у багатьох країнах світу.

   Минули десятиліття, і лише тепер починаємо дізнаватися правду про страшні події геноциду  українського народу.. Тільки наприкінці 80-х , початку 90 – х років про голодомор з’явилися наукові статті, спогади очевидців, про це заговорили в пресі.

  Вшановуючи жертв голодомору в Україні у Вишеньківській бібліотеці відкрито виставку – пам'ять «Вогонь скорботи в серці на віки»

  Бібліотекар разом з учнями та педагогічним колективом  Вишеньківського ліцею відвідали місце захоронення безневинно убієнних голодом односельчан, поклали квіти, діткам принесли ангелочків памяті, запалили поминальну свічку та схилили голови в журбі.





























































пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Пам’яті загиблих будемо гідні

     


Саме в ці дні наша країна відзначає річницю Євромайдану, який започаткував Революцію Гідності, аби вшанувати пам'ять тих, хто ціною власного життя боровся за свободу  та незалежність України.

  Кожний з нас має усвідомити за що боролися борці Революції Гідності, і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна Сотня.

   Те, що відбулося на Майдані, є свідченням того, що ми прагнемо жити у вільній країні, де має панувати законність, порядність та справедливість.

  Вшановуючи пам'ять борців Революції Гідності, у сільській бібліотеці с. Вишенька відкрито інформаційно – просвітницьку виставку «Пам’яті загиблих будемо гідні»

1000 днів мужності.

     


19 листопада ми згадаємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це - 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.

Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра!


Чи легко бути толенантним?

     


16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності.

  Що ж таке толерантність?

На мою думку толерантність – це спілкування і свобода думки, совісті і переконань, вміння поважати думку інших, не висміювати співрозмовника, вміння його вислухати, не принижувати, вміти розрадити і підтримати.

  Чому важливо бути толерантним?

  Чи під силу кожному бути толерантним в умовах сьогоднішніх подій?

  Як виховувати в собі толерантне ставлення до інших?

На ці, та багато інших запитань можна знайти відповідь, відвідавши інформаційно – ілюстративну викладку у нашій бібліотеці.

Моя зборя - сміх!

     


13 листопада минає 135 років від дня народження неймовірної людини з неймовірним талантом, нашого сміхотерапевта Остапа Вишні ( Павла Михайловича Губенка)

  У постаті Остапа Вишні поєдналися доброта і відчайдушність, патріотизм і співпережиття, ніжність і трагізм

  Він пережив заслання і переслідування, але усміхався і залишався вірним собі, рідним і державі.