вівторок, 25 березня 2014 р.

Чарівний світ поезії


Поезія - це той дзвінкий струмок,
Що витікає з надр душі твоєї,
Це мрії у тлумаченні думок,
Що з вірою вселяються в надію!

Поезія - це струни відчуттів,
Це музика Вселенської любові,
Поезія - це скарб усіх віків,
Це діамант величиною в слово!

    Всесвітній день поезії відзначається щороку 21 березня - в день весняного рівнодення, коли світ після зимової сплячки пробуджується від перших подихів весни, коли серце співає, коли на папір лягають найсокровенніші рядки...
    Встановлено це свято всіх поетів ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО, що відбулася 1999 року. А вперше відзначено 21 березня 2000 року.
     З приводу цього свята у Вишеньківській сільській бібліотеці пройшов день поезії. Користувачі бібліотеки залюбки читали вірші  Ліни Костенко, Василя Симоненка, Василя Стуса, Володимира Сосюри, Тараса Шевченка, Ганни Чубач, Миколи Луківа та багато інших. Всім, хто заходив до бібліотеки під час читання поезій, учасники свята говорили"Запрошуємо Вас до чарівного світу поезії."
 




четвер, 13 березня 2014 р.

Шевченкова правда - сила народ розбудила.

Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду,

Учасники заходу
Кожний вірш свій і поему,
Він присвячував народу.

      9 - го березня 1814 року, темної ночі. перед світом, у селі Моринцях на Звенигородщині, в хаті Григорія Шевченка, кріпака пана Енгельгарда, блиснув єдиний  на все  село вогник, - народилася  панові нова кріпацька душа, а Україні - її великий співець Тарас Григорович Шевченко.
        Для того, аби розширити і поглибити знання про Кобзаря, його творчість, викликати почуття любові до Батьківщини, формувати національну свідомість, а також із метою гідного відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка  у Вишеньківській  сільській бібліотеці пройшов літературний ранок "Шевченкова правда - сила народ розбудила"
    У заході приймали участь учні 5 - 7 класів місцевої школи.
Ведучі Кулик Богдана та Штоюнда Марія розповіли присутнім про життєвий та творчий шлях
поета, про його важке сирітське дитинство та поневіряння у засланні.
Розповіді ведучих перепліталися читанням творів Великого Кобзаря у виконані Іщука Назара, Пойти Максима, Зверєвої Ані, Шпіхернюк Даши, Кравчука Віталія, Климнюк Марії, Пацалюка Володимира, Опалюк Ганни та Бойко Влада.
 
На завершення  бібліотекар  Гуменюк Н.М. 
зазначила, що взявши участь у заході, діти  ще раз доторкнулися серцем до творчості Кобзаря.                                                                                                                                                               Любі друзі,  навчаймося у Шевченка любити  рідний край, цінуймо його  спадщину.

Вітаємо з святом!


 

Дорогі жінки!
Щиро вітаємо вас з міжнародним днем Жінок!
Віки і тисячоліття світової історії осяяні вашою мудрістю та ніжністю, чарівністю та красою. І тільки завдяки вашій життєвій силі, насназі та довготерпінню з віку у вік продовжується рід людський на землі. Матір, сестра, кохана – жіночий першопочаток супроводжує нас до останнього подиху. І якщо краса порятує світ, то це буде ваша краса. Адже ви перетворюєте його на чарівну перлину, яку ми кладемо і довічно кластимемо до ваших ніг.
У цей святковий день бажаємо всім жінкам міцного здоровя, довічного щастя, шаленого кохання та постійного добробуту. І нехай виконуються найзавітніші мрії, адже бажання кожної жінки – закон для чоловіка.

Бажаєм щастя і тепла,
Весни, усмішок і сонця,
Щоб доля світла увійшла
До кожного віконця.
Хай навкруги цвіте бузок,
Та небо буде ясним;
І щоб життя було в жінок
Щасливим і прекрасним.
Аби завжди в душі у вас
Горів вогонь кохання;
І хай у цей весняний час
Здійсняться всі бажання.