вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Ріка нашої пам'яті

   


28 жовтня 1944 року, 80 років тому, день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини з території України в роки Другої Світової війни.

  Небайдужі вишеньчани вшанували пам'ять полеглих за визволення України покладанням квітів та хвилиною мовчання.

   У бібліотеці відкрито виставку – пам'ять «Шана за подвиг, вдячність за мир», приурочену 80 - й річниці безсмертного подвигу, ратній та трудовій звитязі українського народу в ті далекі, грізні роки.











































Наша мова калинова

   


27 жовтня в Україні відзначається День української писемності та мови.

Мова – це не просто слова, звуки – це голос народу.

З покоління в покоління передавали предки нам цей скарб. Із сивої глибини віків бере початок наша мова. Тернистим був її шлях до загального визнання.

Чимало нелюдських знущань, поневолень, ганьби винесла вона на тому шляху.

  Але рідна мова вистояла! Тепер вона державна мова, а Україна та її культура святкують 27 жовтня своє відродження.

  До Дня Української писемності та мови у Вишеньківській бібліотеці відкрито тематичну виставку «Мова наша калинова»

  Пройшов комплексно - пізнавальний захід, про першоджерела письма, діти власноруч  виготовили чорнильниці, пробували писати пір’ям, зробили мовне дерево, на листочках якого возвеличували нашу рідну мову та писали мовний диктант.



























ООН - з надією на мир

   


ООН – найбільша міжурядова організація з підтримки миру й безпеки, розвитку міжнародного співробітництва на глобальному рівні.

Вона створена в 1945 році з ініціативи провідних держав антигітлерівської коаліції. Днем заснування організації, який щорічно відзначається у світі як день ООН є 24 жовтня 1945 року.

  Україна є однією із країн – засновниць ООН – з 1945 по 1991 роки вона брала участь в роботі ООН яу УРСР, а з моменту проголошення незалежності – як Україна.

   У Вишеньківській бібліотеці відкрито тематичну виставку «ООН – з надією на мир» Виставка допоможе розібратися де, коли і навіщо була створена ця організація, історія створення, її головні завдання та напрямки діяльності.

четвер, 24 жовтня 2024 р.

Перший крок у світ книжок


    Сьогодні до бібліотеки завітали наймолодші користувачі. В зв’язку з повітряною тривогою ще зночі, діток старшої групи було мало, але перша зустріч з бібліотекою залишилася приємною та незабутньою.


























Від зернини до хлібини


  «Хліб  - всьому голова», всім відоме українське прислів
я. В ньому закладена вікова мудрість українського народу, який протягом усього розвитку приділяв хлібу велику увагу.

  Хліб – один з найважливіших продуктів у світі, без якого не обходиться жоден день нашого життя. Тому не дивно, що у хліба є своє свято – Всесвітній день хліба, яке відзначається 16 жовтня.

   Віддаючи шану хлібу, у Вишеньківській бібліотеці пройшла тематична година «Від зернини до хлібини».







































пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

"Коли до пензля тягнеться рука"

     Початок осені – найбільш прекрасна і чарівна пора.  Вона створює особливий настрій для творчих людей.  Осіння природа надихає багатьох художників до створення чудових картин. Сама природа підказала в жовтні святкувати День художника 

   Вшановуючи професійне свято творчих людей, у Вишеньківській бібліотеці відкрито виставку дитячих малюнків під назвою"Коли до пензля тягнеться рука" в яких вже відчувається рука майбутнього майстра. 

Дякую всім, хто долучився до створення виставки.

четвер, 10 жовтня 2024 р.

Захисники - наша гордість, наш надійний оберіг.

    Вітаємо наших мужніх воїнів з Днем захисника та захисниць України.

Дякуємо кожному за вашу мужність, самовідданість і відвагу. Ви ті, на кого рівняються мільйони, ті хто боронить наш мир і спокій.

Міцного здоровя
вам, родинного тепла і Многая Літа.

    До Дня захисника і захисниць України у Вишеньківській бібліотеці пройшла історична година «Україна – земля героїчного народу.






















Читач в житті бібліотеки

   30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек, який був оголошений Указом Президента України Л. Кучмою від 14 травня 1998 року, метою якого є підвищення ролі книги у суспільному та культурному житті, привернення уваги широкої громадськості до проблем бібліотек, до потреб і соціального статусу
бібліотекарів.

  У Вишеньківській бібліотеці відкрито фото виставку «Читач в житті бібліотеки», присвячений до Всеукраїнського дня бібліотек, де зібрані світлини минувших та теперішніх років.

  Діти в захваті від побачених світлин, адже там на світлинах їхні бабасі, мами і вони самі роки по тому.






















вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Бабин Яр - незагоєна рана України.


Людство на хвилину зупинпся,

У минуле спомин простели,

Над святою пам'яттю схилися

Тих, що безвинно полягли.

 29 вересня 2024 року минає 83 - я річниця однієї з найтрагічніших сторінок XX - го століття - почптку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлеревцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941 - 1943 роках.

 Бабин Яр - місце пам'яті та місце знищення близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених. серед них - євреї і роми,червоноармійці, комуністи, підпільники ОУН, в'язні Сирецького концтабору, порушники комендантської голини та пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. 

  Ця трагедія є спільною для всіх, хто живе в Українв. Вона не має терміну давності

  Пам'ять про трагедію Бабиного яру попри всі обставини завжди залишиться живою.

  У Вишеньківській бібліотеці пройшла година пам'яті "Гіркої п
ам'яті ковток"





























Її аплодував весь світ

 152 роки тому, 23 вересня народилася українська оперна та камерна  співачка, заслужена діячка мистецтв УРСР, педагог, професор - Соломія Амвросіївна Крушельницька.

  Сцени, на яких вона виступала, засипали квітами. Її обдаровували перлами та діамантами. А вибаглива італійська публіка, зачувши її голос, змінювала гнів на милість. Таким потужним був співочий і артистичний талант Соломії.

   Донька двох українських шляхетних родів покорила Мілан, Париж, Варшаву....

 Радянська влада забрала в неї майно, але не змогла забрати гідності та великого співочого таланту.

  Виставка - портрет під назвою "Соломія Крушельницька - довершена гармонія" відкрито у Вишеньківській бібліотеці. Там зібрані цікаві факти про життя та акторський талант ідеальної співачки, якій аплодував весь світ.

Ми за мирне небо України

 21 вересня, українці, разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні.

 Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей в усьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів, та побудови світу без війни та страждань.

 Особливо це відчуття нині актуальне для нас - українців. Цей день не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні вже третій рік триває жорстока і кривава війна. Ми стільки пережили випробувань і втрат
, що як ніхто розуміємо цінність миру. Мабуть більше за дорослих про мир в Україні мріють наші діти і  прагнення до миру викладають у своїх  малюнках.

  До вашої уваги в бібліотеці діє виставка дитячих малюнків до Міжнародного дня миру.

Партизанська слава не вмре, не поляже


 22  вересня в Україні відзначається День партизанської слави.

  партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Понад пятсрт зєднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога  під час Другої світової війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від нацистських загарбників.

   Полине час, але память про подвиги партизанів, житиме вічно.

   В умовах сьогоднішної війни ми відчуваємо підтримку партизанського руху, що відіграє важливу роль у визволені України від країни - агресора.

  виставка приурочена вшануванню подвигу партизанського руху в Україні, яка відкрита у Вишеньківській бібліотеці, більш детально висвітлить події тих важких для країни днів.



Пам'яті Михайла Коцюбинського

 17 вересня 1864 року, в м. Вінниця, в сім'ї дрібного урядовця народився український письменник, громадський діяч, голова "Просвіти" в Чернігові Михайло Михайлович Коцюбинський.

   Подорожі та спілкування з мешканцями різних регіонів дасть письменнику матеріали для написання його творів.

  М. Коцюбинський увійшов до української літератури як один із найкращих стилістів і майстрів української художньої прози.

   Про життєвий та творчий шлях письменника більш детально вас ознайомить книжкова виставка, приурочена 160 й річниці від дня народження М. Коцюбинського , яка діє у Вишеньківській бібліотеці.

Книга чи комп'ютер. За і проти.

 Сьогодні, в приміщені школи, за участю учнів 11 - го класу, пройшов бібліотечний уроу - диспут "Джерела інформації у сучасному світі. Книга чи кмп'ютер, За і проти"

В супкркчках завжди народжується істина. Так було і в нас. Ми переглянули переваги компютера і книги, довго дискутували, доводили свої думки і дійшли до логічного завершення, що компютер книзі не суперник, у сьогоднішньому житті вони доповнюють один одного.

Їх слід вважати созниками, а не ворогами. І дуже важливо, щоб слуга людини - комп'
ютер, не став її паном.