пʼятниця, 1 березня 2013 р.

Пам'яті Олексія Поліна присвячується     
         Серед тисячі захисників, які боролися з фашизмом був і славний син російського народу Олексій Володимирович Полін, який віддав своє молоде життя за визволення українського села.
   О.В.Полін народився 26 лютого 1910 року, в селі Артемівка, Мордовського району, Тамбовської області.
26 лютого 1944 року в нічну розвідку відправилося 18 бійців на чолі з командиром Макаровим. Між ними був і О.Полін, якому в той роковий день виповнилося 34 роки. Завдання було не з легких: виявити розташування ворожих вогневих точок в районі села Вишеньки.
Ворог помітив розвідників. Лінії трасуючих куль розітнули темряву. захлинався кулеметними чергами дзот, що був прямо проти взводу. О.Полін і ще кілька бійців підповзали все ближче до вогневої пащі. В цей час з іншого боку обізвався ще один дзот, бійців пришив до землі перехресний вогонь. Становище було безвихідним. Командир групи і солдати бачили, як на повний зріст піднявся Олексій і стрімко кинувся на вогняну амбразуру...
   І над юнаком з далекої Тамбовщини у безмежній скорботі схилилося українське небо. Згодом, навічно застигне у бронзі серед села Вишенька мужній воїн Олексій Володимирович Полін. з золотою зіркою Героя Радянського Союзу на грудях.
   Славний бойовий шлях пройшов син російського народу і на землі українські віддав життя за перемогу. Командування неодноразово нагороджувало безстрашного розвідника, а за останній подвиг його посмертно представили до найвищої нагороди - звання Героя Радянського Союзу. 
    26 лютого, біля пам’ятника Героя Радянського Союзу Олексія Володимировича Поліна відбулася година пам’яті  присвячена річниці героїчного подвигу, в якій взяли участь учні місцевої школи, вчитель позакласної роботи Штоюнда Т.П., зав. клубом Іщук Ю.М., зав. бібліотекою Гуменюк Н.М. та голова ветеранської організації Бондаренко П.Ф.


Немає коментарів:

Дописати коментар